Duyarlı Web Sitesi Tasarımı Nedir?

Duyarlı Web Sitesi Tasarımı Nedir?

Duyarlı Web Sitesi Tasarımı Nedir?

Çoğu insan gibiyseniz, gün boyunca web’e farklı cihazlardan erişirsiniz. Duyarlı bir tasarımla siteniz harika görünecek ve en büyük ve en küçük ekranlarda iyi çalışacaktır. Müşteriler işletmenizi akıllı TV’lerinde, masaüstü bilgisayarlarında, dizüstü bilgisayarlarında, tabletlerinde veya mobil bilgisayarlarında sorunsuz ve düzgün bir şekilde görüntüleye bileceklerdir.

 

Örneğin, bir müşteriniz öğleden sonra bir iş molasında akıllı telefonda sunduğunuz bir ürün veya hizmeti arayabilir. Daha sonra, aynı tüketici eve gelebilir ve bir satın alma işlemi yapmak veya kaldığı yerden devam etmek için sitenizi tekrar ziyaret edebilir. Bu müşteriyi sitenizde tutmanızı sağlamak için, web sitenizine hangi cihazla erişirse erişsin her ziyaretçiye harika bir kullanıcı deneyimi sunduğundan emin olmalısınız..

İşletmenizin Neden Duyarlı Bir Web Sitesi Tasarımına İhtiyacı Var?

Tüm web sitesi ziyaretçilerinize iyi bir deneyim sunmak, sizi duyarlı bir web sitesi tasarıma sahip olmaya teşfik etmelidir. Mobil web kullanımı birkaç yıl önce masaüstü veya dizüstü bilgisayar erişimini aştı ve o zamandan beri istikrarlı bir şekilde büyüyor . Bu günlerde teknoloji hızla değişiyor. Web sitenizi bundan birkaç yıl önce tasarladıysanız, muhtemelen ne siz ne de tasarımcılar mobil işlevselliğe öncelik vermemişsinizdir. Web sitelerini duyarlı web sitesi tasarımına yükseltmiş olan rekabetçi şirketlere ziyaretçilerinizin büyük bir kısmını kaptırdığınız anlamına gelir.

Müşterileri sitenizde tutmanın ve elde tutmanın yanı sıra, ilk etapta insanların sizi bulabileceğinden emin olmak isteyeceksiniz. Arama motoru müşterilerinin en büyük kaynağı olan Google, mobil öncelikli bir sıralama ve dizine ekleme stratejisi uyguladı. Müşterilerin arama yaptıklarında hem yeni hem de eski sayfalarınızı bulmasını istiyorsanız, arama motoru dostu bir web sitesine sahip olmak için duyarlı bir web sitesi tasarımına ihtiyacınız var.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İletişime Geçiniz
Canlı Destek
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?