WordPress Site Taşıma Nasıl Yapılır? En İyi Yol Hangisi?

WordPress Site Taşıma Nasıl Yapılır? En İyi Yol Hangisi?

WordPress Site Taşıma Nasıl Yapılır? En İyi Yol Hangisi?

WordPress Sitemi Manuel mi, Yoksa Otomatik Olarak mı Taşımalıyım?

WordPress Site Taşıma Nasıl Yapılır; Bir WordPress web sitesini taşımak zor değildir. Ancak, manuel olarak yapmak istiyorsanız, Dosya Aktarım Protokolünü (FTP) kullanmakta, veritabanlarına erişmekte ve sitenizin ana dizinindeki dosyaları değiştirebilme konusunda bilgi sahibi olmak ve biraz pratik yapmış olmanız gerekir.

Bu süreçler karmaşık görünebilir, ancak kolayca yapabilecek kadar çabuk öğrenebilirsiniz. Bununla birlikte, daha basit bir yaklaşım denemeyi tercih ederseniz, her zaman bir WordPress taşıma aracı veya eklentisi kullanabilirsiniz. WordPress taşıma eklentileri için çok fazla seçenek var ve size makalemizin ilerleyen kısımlarında benim kullandığım ve önerdiğim eklentiyi tanıtacağım.

Taşıma eklentilerini kullanırken büyük web sitelerinin hatalara daha yatkın olabileceğini unutmayın. Bu durumlarda, manuel site taşıma daha iyi bir yaklaşımdır. WordPress Site Taşıma adımlarını dikkatli bir şekilde uygularsanız, herhangi bir sorunla karşılaşmayacaksınızdır.

Son olarak, e1973.com farklı hosting firmalarından geçiş yapmak isteyen kullanıcılar için ücretsiz taşıma hizmeti sunduğumuzu da belirtmek isteriz. Web sitenizi taşımanıza yardımcı olması için üçüncü taraf bir hizmet de kiralayabilirsiniz, ancak bu pahalı bir çözüm olabilir.

All in One WP Migration

All in One WP Migration , bulabileceğiniz en hızlı ve kolay kullanılabilen  yedekleme ve taşıma eklentilerinden biridir. Sitenizin yedeğini dakikalar içinde oluşturmanıza ve ardından aynı eklentiyi kullanarak başka bir WordPress siteye yedeğinizi aktarmanıza olanak tanır. Kolay ve hızlı kullanımı sayesinde dakikalar içerisinde birkaç tıklama ile sitenizin yedeğini alarak taşıma işlemini hızlıca gerçekleştirebiliriniz.

WordPress Site Taşıma Nasıl Yapılır

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


İletişime Geçiniz
Canlı Destek
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?